AKP’li Başkandan seçimi kaybedince şoke hamle

AKP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz skandal bir olaya imzasını attı. Balıkesir’de seçim döneminde, “Öğretmen ve sağlık çalışanlarının her zaman destekçisiyiz” diyerek toplu taşıma ücretlerinde yüzde 40’a varan indirim yapan ve öğrencilere ise sınav dönemlerinde toplu taşımayı ücretsiz olduğunu duyuran Yılmaz, seçimi kaybetmesinin ardından toplu taşımada gerçekleştirdiği indirimi iptal etti.

“DURUMU GÖREN VATANDAŞ EPEY TEPKİLİ”

Konu ile ilgili konuşan toplu taşıma şoförü de tepkisini gösterdi. Seçim vaadi olarak verilen indirimlerin geri alındığını söyleyerek vatandaşların da epey tepkili olduğunu aktardı. Toplu taşıma şoförü Gökhan Köse, “Saat 07.00’den beri çalışıyorum. Bu kartlarla ilgili büyük sıkıntı var. Normal olan öğrenci indirimleri devam ediyor ama seçim vaadi olarak verilen memur kartları var, öğretmen, sağlıkçılardan tam ücret kesiliyor. Normalde 10 TL kesiliyordu. Bunların desteği bize geçte olsa yatırılıyordu en son biraz alacağımız kaldı ama insanlarda öyle bir tepki var ki, neden 15 kesiyor neden böyle oluyor diye. Biz sabahtan beri buradaki arkadaşlar, tek tek konuyu anlatıyor. Buradaki amaç nedir bilmiyorum ama giderayak yine bir sürpriz oldu yani.” dedi.

“ÜCRETSİZ OLAN HAKKIMIZI KAYBETTİK”

Balıkesir’de üniversitede okuyan öğrenci Rabia Gülşah Gültaş ise “Yaklaşık 3 yıldır Balıkesir Üniversitesi öğrencisiyim. 3 senedir vizelerde, finallerde ücretsiz bir şekilde okulumuza gidip geliyorduk bu bize tanınmış bir ayrıcalıktı. Şu anda ise biz kartımızı bastığımızda öğrenci indirimi olan ücreti bizden kesiyor, ücretsiz hakkımızı kaybettik. Bu durum bizi birazcık şaşırttı, böyle bir şey beklemiyorduk. Sınav sürecimiz bir hafta daha devam edecek, bu süreçte ücretsiz bir şekilde okulumuza gitmeyi bekliyorduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir