Apple, Let Loose Etkinliğini Duyurdu! 2024 Model iPad Pro ve iPad Air Tanıtılabilir

Apple, 7 Mayıs Salı günü TSİ 17:00’de Let Loose (Bırakın) adlı özel bir etkinlik düzenleyeceğini ve etkinliğin canlı olarak yayınlanacağını duyurdu. Etkinlikte uzun zamandır beklenilen 2024 model iPad Pro ve iPad Air tablet modellerinin yanı sıra, güncellenmiş Apple Pencil ve Magic Keyboard aksesuarlarının duyurulması bekleniyor.

Let Loose davetinin ana çizimi, renkli bir Apple logosu çizen bir Apple Pencil’ı gösteren yeni bir Apple Pencil’ın yolda olduğunun açık bir göstergesi. Birkaç farklı söylentiye göre yeni Apple Pencil, Bul entegrasyonunun yanı sıra farklı yazma ve çizim araçlarını simüle eden manyetik olarak değiştirilebilir uçlara da sahip olabilir.

Bu arada, hem 11 inç hem de 12,9 inç modellerin OLED ekranlara geçeceği yeni bir iPad Pro serisini de bekleniyor. Yeni iPad Pro tasarımları da öncekilere göre önemli ölçüde daha ince olacak. iPad Air serisi ise ilk kez yeni bir 12,9 inç form faktörünü de içerecek şekilde genişleyecek ve mevcut 10,9 inç boyutuna katılacak. Hatta 12,9 inçlik modelin mini LED ekran kullanacağı söyleniyor.

Apple yeni iPad Pro için güncellenmiş bir Magic Keyboard üzerinde de çalışıyor. Yeni Magic Keyboard, iPad Pro’nun daha da dizüstü bilgisayar gibi görünmesini sağlayacak ve alüminyumdan yapılmış daha sağlam bir çerçeveye sahip olacak.

İzleyiciler etkinliğe apple.com adresinden veya Apple TV uygulamasından katılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir